ویژه

بخشهای ویژه زندیق

برای فهرست تمام کتابها،‌ نوشتارها،‌ تصاویر و ویدیوها از فهرست زندیق و یا دسته بندی های زندیق استفاده کنید.

 • ویژه باورمندان، بیشتر زندیق برای همفکران زندیق نوشته میشود. تلاش این بخش معرفی زندیق با لحنی مناسب برای باورمندان (مومنین)‌ پیش از استفاده از زندیق است. زندیق هیچگاه کسی را مجبور و یا حتی دعوت به استفاده از زندیق نکرده است و مایل به آزردن خاطر کسی نیز نیست. تلاش این بخش این است که افرادی که به هر دلیلی حاضر نیستند با مطالب و مفاهیم غیر دینی و یا ضد دینی روبرو شوند از این واقعیت آگاه شوند.
 • بیخدایی گام به گام، بخش ویژه معرفی بیخدایی زندیق. این بخش بیخدایی را بگونه ای سازمانیافته معرفی میکند. تلاش این بخش آسان کردن شناخت بیخدایی برای همگان است.
 • پرسشهای رایج، پاسخهای زندیق برای رایج ترین پرسشهایی که اسلامگرایان میپرسند. تلاش این بخش این است که از دیدگاه خردگرایانه (خردگرایی چیست؟) برای پرسشهای کوچک، پرسشنما (پرسشهایی بیشتر پاسخند) و همچنین پرسشهای بزرگ راجع به بشر،‌ دنیا و زندگی پاسخهایی گردآوری کند.
 • پنج دروغ، نام بخشی از زندیق است که به اصول دین که از نظر تشیع پنجگانه‌اند اختصاص داده شده است. در این بخش میتوانید با انتقادهای وارد بر این پنج بنیان آشنا شوید.
 • تازش، در این بخش اسناد تاریخی از شناخته شده ترین منابع تاریخی در مورد جزئیات هجوم اقوام عرب پس از مرگ محمّد به ایران گردآوری می‌شود. هدف این بخش این است که آنچه از تاریخ مانده است از جنایات اعراب مسلمان در هنگام فتح را در تک تک نقاط جغرافیایی ثبت کند تا این جنایات و همچنین ایستادگیهای شایان ستایش ایرانیان نیز فراموش نشود و علی رغم خواسته اسلامگرایان این بخش از تاریخ نیز در یادمان بماند. این بخش مورد پسند ایران دوستان است زیرا نه تنها نشان میدهد بر سر ایران چه آمد، بلکه همچنین نشان میدهد ایران چگونه ماند.
 • تازینامه، بخش ویژه زندیق برای قرآن کتابیست که مسلمانان باور دارند خداوند بطور مستقیم بر محمد نازل کرده. این بخش افزون دارای زیر بخشهایی از جمله متن کامل قرآن با بیش از ۱۵ برگردان پارسی،‌مجموعه ای گسترده از خطاهای قرآن،‌ آیات بد قرآن،‌ روشنگری در مورد تحریف قرآن و هر آنچه به قرآن مربوط است.
 • جنایات اسلامگرایان، این بخش کوشش میکند با گردآوری اسناد روشن از جنایات اسلامگرایان نشان دهد که این جنایات برخاسته از آموزه های اسلامی هستند. مشاهده اسناد این جنایتها تجربه ایست بسیار دشوار،‌ اما درک بسیار عمیق‌تر و واقعی‌تری نسبت به معنای پیاده شدن قوانین و مجازات اسلامی و خشونت اسلامی را به همراه می‌آورد.
 • جوکها، در بسیاری از بخشهای دیگر زندیق نیز مطالب طنز وجود دارند، اما این بخش بطور ویژه تلاش میکند نمایانگر توانمندی‌های بزرگ مردم ما در ساخت و نشر جوک دارند. تنها جوکهایی در این قسمت قرار میگیرند که به دین یا بی‌دینی ارتباطی داشته باشند.
 • چالش‌ها، با زندیق مخالفتهای زیادی شده است،‌ این بخش مخالفان زندیق را به چالش میکشد. زندیق در اینجا راه هایی را معرفی میکند که حاضر است در صورت تحقق آنها برای همیشه تارنمای زندیق را تعطیل کند.
 • چهارده تازی، بخشی از زندیق است که به معرفی و رد پیامبری یا امامت هریک از ۱۴ معصوم میپردازد. از آنجا که مرگ و میلاد این ۱۴ تن را در ایران عذا و جشن میگیرند و مردمان نادان آنان را چون قدیسانی شفابخش و رهایی بخش خود از زبونی خود میدانند و همچنین تمام بنیان حکومت فعلی ایران مبتنی بر حقیقی بودن آخرین این ۱۴ تن است،‌ آشنایی با این ۱۴ تن میتواند برای هر کسی آموزنده باشد.
 • سفسطه ها، بررسی و روشنگری در مورد رایج ترین سخنان سفسطه آمیز اسلامگرایان. در این بخش به بسیاری از دیدگاه های غلط،‌ غیر اخلاقی یا خرافی رایج میان باورمندان به اسلام بطور مفصل پرداخته میشود. این دیدگاه ها با دیدگاه های سکولار و معقول مقایسه می‌شود.
 • مغالطات منطقی، نام بخشی است که به بررسی و توضیح خطاهای رایج در استدلالها با هدف گسترش خردگرایی و آموزش تفکر نقادانه و تحلیلی است. مغالطات این بخش در بسیاری از نوشتارهای زندیق مورد اشاره قرار گرفته اند.
 • یاوه نامه، مجموعه از اباطیل و مزخرفات جمع آوری شده از کلام ۱۴ تازی و دوستان و دوست دارانشان از مراجع مهم دینی. جهت آشنایی با بینش اسلامی، بد نیست بدانید اهل تسنن شش کتاب (صحیح بخاری، صحیح مسلم، سنن ابوداود، سنن ترمذی، سنن نسائی، سنن ابن ماجه) و شیعیان چهار کتاب  (کافی، استبصار، تهذیب، من لایحضره الفقیه) را به اصطلاح «صحیح» میخوانند. صحیح بالاترین درجه اعتبار در آنچه علم الحدیث خوانده میشود است و تنها یک درجه از قرآن کمتر اصالت دارد. این کتابها نتیجه قرنها تلاش روحانیون برای دین‌بافی بوده است و بیشتر شناخت یک شخص متوسط مذهبی چه خود بداند و چه نداند ریشه در کتابهایی دارد که در آنها این یاوه ها نیز یافت میشوند.