زندگی پس از مرگ – معاد

 

زندگی پس از مرگ – معاد پنجمین و آخرین دروغ از پنج دروغ است.

باور به معاد باور به زندگی پس از مرگ و روز قیامت و داستنهای قرآن در مورد این نوع تخیلی از زندگی است. غیر از بودایی ها و دیگر ادیان شرقی که به تناسخ یعنی باز بدنیا آمدن انسان پس از مرگ به گونه ای دیگر در همین دنیا، تقریبا تمام ادیان خدامحور به معاد نیز باور دارند. اگر شما نیز از آن دست افرادی هستید که فکر میکنید پس از مرگ بازهم زندگی خواهید کرد توصیه ما به شما این است که بیخود دل خود را خوش نکنید، زندگی همین است که میبینید و همانقدر است که میدانید.

ادیان در مورد آنچه پس از مرگ رخ میدهد با یکدیگر شباهت دارند اما تفاوتهایی نیز دارند. برای نمونه از نظر بسیاری از مسیحیان امروزی رفتار یک آدم در زندگی زیاد به بهشت یا جهنم رفتن او ارتباطی ندارد بلکه به ایمان درونی آنها به مسیح ارتباط پیدا میکند. مثلا اگر هیتلر قلبا پیش از مرگش به مسیح باور میداشتت، او به بهشت خواهد رفت. از نظر قرآن اما بهشت رفتن یا نرفتن علاوه بر اساس باورهای یک شخص بر اساس رفتار او در این دنیا نیز هست. تشیع اما در این زمینه بیشتر شبیه به مسیحیت است تا اسلام زیرا در تشیع نیز محبت و دوستی امامان و دیگر افراد مقدس میتواند باعث بخشودگی پس از مرگ شود. بنابر این ممکن است آیت الله خمینی نیز به بهشت برود.

حیات پس از مرگ از نوح کیفیت حیات نیز در ادیان متفاوت است. در مسیحیت حیات پس از مرگ بسیار کم هیجانتر و خسته کننده تر از اسلام به نظر میرسد. مسیحی دوست دارد به بهشت برود تا در کنار خدا تا ابد آرامش و صلح و صفا داشته باشد. مانند گیاهی که تا ابد آب و کود داشته باشد. اما در بهشت قرآن پارتی بسیار بزرگی برپا است. نباید فراموش کرد محمد به دلیل جنگ افروزی جامعه ای پادگانی میخواست. پادگان نیز جای پارتی گرفتن نیست،‌ بنابر این محمد بخشی از لطایف زندگی مانند موسیقی، رقص، شراب، زیبایی زن و گردهم آیی زن و مرد در کنار یکدیگر را برای بشر کلا حرام اعلام میکند. از طرف دیگر برای همراهان خود در زمان خود زندگی بسیار سخت و دشواری را فراهم کرده بود، آنان برای سالها در حال کشتن یا کشته شدن بودند. برای همین نیاز داشت که آخرتی پر زرق و برق برایشان فراهم آورد تا هم بروند و بیشتر بکشند و هم بیشتر بروند و کشته شوند. محمد همچنین در قرآن هیچ سخنی از شادی ها و تفریحات و امکانات موجود برای زنان نیاورده است. به نظر میرسد نیمی از بشریت مجبورند در آخرت حال و حول نیم دیگر را نگاه کنند و یکجوری خودشان را سرگرم کنند. نمونه هایی از این وعده های بهشتی در قرآن را در زیر میخوانید:

قرآن، سوره المطففين (83) آیه 25

يُسْقَوْنَ مِنْ رَحِيقٍ مَخْتُومٍ

از شرابی خالص که بر سر آن مهر نهاده اند سيراب می‌شوند

‌شراب در اسلام ابتدا آزاد بود اما در منابع سنی بعد یکی از هنرنمایی های حضرت علی که شیعیان میگویند علی نبوده و عمر بوده شراب، چیزی که همه آدمها در هر جای زمین قرنهاست که مینوشیده و مینوشند و مستی بخشی از فرهنگ و زندگی بسیاری از آدمها بوده است،‌ آنرا برای همیشه و در همه جا حرام اعلام میکنند. اگر میخواهید شراب بخورید باید صبر کنید تا بمیرید. خداوند در اینجا به شیوه خرید مشروبات الکلی با کیفیت در آن دنیا نیز اشاره میکند. جالب است مسلمانان بدانند ما نیز وقتی مشروب میخریم دقت میکنیم که مهر و موم شده باشد و کسی در آنرا باز نکرده باشد، جای شما خالی وقتی شما چایی میخورید ما همان چیزی را میخوریم که شما هیچوقت نخواهید خورد اما از خدای خود شنیده اید خیلی چیز خوبی است و در بهشت هم بصورت چشمه روان و تو شیشه پخش میشود.

قرآن، سوره النبإ (78) آیه 33

وَ كَواعِبَ أَتْراباً

و دختراني همسال، با پستانهاي بر آمده

یکی از تبلیغات خداوند برای بهشت این است که به مردها دخترهایی همسن خودشان میدهد. پروردگار همچنین از آنجا که مردان حشری را خوب میشناسد به سایز پستانهای آنها نیز اشارتی میکند. مسلمانان نخستین چون در این دنیا نیز با پیروی از محمد موفق به کسب زنان متعدد شدند لابد با خود میگفتند اگر در این دنیا وضعیت به این خوبیست دیگر باید دید در آن دنیا چه خواهیم داشت. بنابر این مرد مسلمان در دنیا میتواند شراب بخورد و به جان آن دختر بیافتد. اما تفریحات جنسی قرآن در آخرت به این ختم نمیشود.

قرآن، سوره الطور (52) آیه 24

وَ يَطُوفُ عَلَيْهِمْ غِلْمانٌ لَهُمْ كَأَنَّهُمْ لُؤْلُؤٌ مَكْنُونٌ

غلامانشان چون مرواريد پنهان در صدف، به گردشان مي چرخند

همانطور که میبینید در کنار دختران زیبا (حوریان)‌ خوشگل پسرانی‌ (غلامان) نیز در بهشت حضور دارند. برخی از مسلمانان میدانند که در بهشت قرآن پسرانی نیز حضور دارند اما نمیدانند که آیا آنها برای آمیزشند یا اینکه کارشان چای آوردن و تمیز کردن و غیره است. غلام در پارسی گذشته معنای برده مرد و کنیز معنای برده زن را داشته است. این میتواند برای مردان مسلمان همجنسگرا (همجنسگرایی چیست)  بسیار جذاب باشد که خدای بزرگ فکر آنها را نیز کرده است. شاید محمد میدانست برخی از باورمندانش یا همجنسگرایند یا از آمیز با مرد و کودک بطور تفریحی و اینجا و آنجا ممکن است لذت ببرند. مردان مسلمان همجنسگرایی بیچاره ای هم که در طول عمر هویت خود را پنهان کرده اند و همسر اجباری یک زن گشته اند ممکن است بتوانند بگفته عسکری در آن دنیا بالاخره با یک مرد وصلت کنند.

اما میان علما چندان اختلافی پیرامون جایز بودن تماس جنسی با غلمان نیست برای نمونه عسکری گوید مرد مسلمان با او نیز وصلت میکند. بنابر این به نظر میرسد که غلمان برای مرد مسلمان در بهشت همانند حوری چیزی برای دخول کردن است.

اما چرا معاد دروغین است؟

  • چرا روح وجود ندارد؟ اگر روح یک مفهوم خیالی و خرافاتی باشد آنگاه میتوان دانست پس از مرگ زندگی دیگری شروع نمیشود. روح یکی از باورهای خرافی رایج در میان بسیاری از ادیان است. جالب است بدانید معاد در قرآن جسمانی است زیرا به باور قرآن خود بدن فیزیکی انسانها جمع خواهند شد و انسان به بهشت یا دوزخ خواهد رفت، اما باور بسیاری از مردم بر این است که پس از مرگ روح از بدن خارج شده و به حیات ادامه میدهد. این نوشتار به بررسی و رد بسیاری از باورهای رایج اما اشتباه میپردازد و نشان میدهد که چرا روح نمیتواند وجود داشته باشد.
  • در رد نامیرایی، نام نوشتاری است که تلاش میکند اثبات کند انسان بر خلاف آنچه بسیاری از خداباوران تصور میکنند جاودانه نیست. این نوشتار بخشی را به ادله فلسفی و بخشی را به ادله علمی میپردازد.
  • اگر پس از مرگ خدایی وجود داشت چه؟، بعضی ها به این نتیجه رسیده اند که بهتر است به خدا اعتقاد داشته باشند چون اگر آنطور که اسلام میگوید نکیر و منکر و الله و زقوم داشته باشد آنگاه با مشکلات زیادی روبرو خواهند شد. بسیاری از ما میپرسند که آیا نگران آخرت خود نیستید؟‌ اگر خدایی وجود داشت چه؟‌ این نوشتار به پاسخ به این پرسش میپردازد و نشان میدهد چرا خیال بیخدایان از این قضیه راحت است و حتی اگر آخرتی وجود داشته باشد نیز باز بیخدایان ضرری نکرده اند.
  • افسانه آخرت، به شرح ویژگیهای غیر قابل باور دیگری آنچه در قرآن از آخرت آمده می‌پردازد.
  • پس از مرگ چه خواهد شد؟، اگر داستانهای خیالی ادیان از حیات پس از مرگ حقیقت نداشته باشد پس از مرگ چه خواهد شد؟‌ پاسخ را در اینجا بیابید.

بیشتر:

1 نظر برای “زندگی پس از مرگ – معاد

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.